Ana İçeriğe Geç »

Müşteri Hizmetleri

Nakliye ve Teslimat
        Türkiye’nin Her Yerine Ücretsiz Teslimat:
        Sitemiz kuafortoptan.com dan ücretsiz teslimat 150 TL ve üzeri alışverişler için geçerlidir. İlgili teslimat karayoluyla ulaşım olan tüm bölgeleri kapsamaktadır. Karayolu ulaşım imkanı olmayan bölgelere veya denizaşırı bölgelere ilişkin sevkiyat ücreti,bulunulan bölgeye göre farklılık gösterir.


Gizlilik Şartları
        Kişisel Bilgilerin Toplanması :  

         Bu, Gizlilik Politikasında kullanıldığı üzere, "Kişisel Bilgi", ad, ev veya iş adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgisi, rumuz ve e-posta adresi gibi teşhis edilebilecek kişisel bilgilerdir. Girmiş olduğunuz site, bu Kişisel Bilgi türlerinin bazılarını veya tümünü toplayabilir. Sizler bu bilgileri gönüllü olarak vermediğiniz takdirde, kuafortoptan.com'un, sitemize yaptığınız ziyaretlerinizden herhangi bir Kişisel Bilgi toplamayacağı konusunda tarafınızı temin ederiz.  

         Bizlere Kişisel Bilgi verdiğinizde, Gizlilik Politikasının şartları doğrultusunda tarafımızı bu bilgileri kullanmak konusunda yetkilendirmiş oluyorsunuz. Bu kullanım size ürünü teslim etme,sipariş teyit etmek için arama ya da e-posta ile bilgilendirme konusunda bizlere yardımcı olacaktır.Ayrıca sözkonusu bilgilerin konuyla ilgisi olmayan üçüncü kişilere geçmesi de mevzubahis değildir ve huzur bozucu durumları engellemek adına sistem tarafından korunmaktadır.Ürün İade ve Değişimler

 İade şartları nelerdir?

        Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (hasar, özür, bozukluk vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde iletişim sayfamızda bulunan iletişim forumu üzerinde "ürünlerimi iade etmek istiyorum" konulu mail ile tarafımıza iade talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Talebiniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir. İsteğiniz doğrultusunda ürünü orijinal ambalajı bozulmadan ve yanında size gönderilen bütün belgelerle size en yakın bir kargo firmasına götürerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir:
* Ürün veya ürünler orijinal ambalajında,hasar görmemiş ve aşırı dikkat çekecek şekilde kullanılmamış olmalıdır.
* Ürün satış faturasını mutlaka beraberinde göndermeniz gerekmektedir
* Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.
* Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
* Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.
İade talebim kabul edildi. Bundan sonra ne olacak?
        İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.
       
Havale/eft ile ya da kapıda ödeme seçeneği ile verilen siparişlerin ödeme iadeleri için, ürünüzün iptali onaylandığı tarihte müşteri temsilcilerimiz size üyelik sayfanızda bulunan iletişim bilgilerinden yararlanarak ulaşacaklar ve banka hesap bilgilerinizi isteyeceklerdir. Sizden banka hesap bilgilerinizin alınmasına istinaden ödeme iadeniz ortalama 2-5 iş günü içerisinde yapılacaktır.

Ürünlerimi değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Ürün değişimi için iptal şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.Sipariş
        Herhangi bir kuafortoptan.com ürünü siparişini vermek için ''sepete ekle'' butonunu tıklamanız gerekmektedir.Daha sonra sitenin sizi yönlendireceği adımları izleyerek siparişinizi tamamlayana kadar devam etmeniz gereklidir.
        Vermiş olduğunuz siparişler en fazla 2 iş günü içerisinde işleme alınarak en geç 3 ile 7 iş günü içerisinde size gönderilmek üzere yola çıkarılacaktır. Her ne kadar yüklü ve kapsamlı stok takibinde bulunan kuafortoptan.com elde olmayan nedenlerle stoklarında bulunmayan olası ürünler için de siz değerli tüketicilere en kısa sürede bilgi vererek çok değerli anlayışınıza sığınıp varsa muadilini tavsiye edecek, kabul edilmediği takdirde siparişi sistem tarafından otomatik olarak iptal edecektir.
        Vermiş olduğunuz sipariş kesinlikle sizlerin istediği ödeme kanalı ve yolu ile tarafınıza ulaştırılacaktır.
        Zamanında işleme alınmayan ve alıcıya ulaştırılmak üzere nakliye şirketlerinden herhangi birine verilmeyen ürünler hakkında alıcılar siparişi tek taraflı iptal etme hakkını elinde bulundururlar.


Ödemeler, Fiyatlandırma ve Promosyonlar

        kuafortoptan.com sunmuş olduğu ürünlerin toptan fiyatını belirttiğinden dolayı KDV hariç fiyatlandırma politikasını kullanmıştır.Bununla birlikte siparişlerini tamamlamak isteyen müşteriler son ödeme noktasında KDV dahil fiyat bilgilerini tamamen ve açık bir şekilde göreceklerdir. Bu konuda müşterilerimizin, sitenin uygulamış olduğu toptan fiyat politikasına anlayış göstermelerini rica ederiz.
        Alışveriş yapmak isteyen müşteriler kendi seçecekleri kapıda ödeme, paypal, havale, eft ya da Payu sisteminden sanal pos kullanarak ödemelerini gerçekleştirebilirler.Kapıda ödeme seçeneğini tercih eden kişiler ayrıca sipariş teyidi almak üzere vermiş oldukları telefon numarasından aranacaklardır.


Sipariş Takibi

        Alışverişini tamamlamış tüm müşteriler, ürünlerinin kendilerine gelecek zamana kadar olan yol ve kargo bilgilerini Ana Sayfa da bulunan ' Kargo Takibi ' bölümünden kendilerine bildirilen  Takip veya Barkod numarası ile kontrol edebilirler.
Mesafeli Satış Sözleşmesi
         UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta printederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!
LARE KOZMETİK MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
İş bu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.
 MADDE 1 - KONU

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
 MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvan  : LARE KOZMETİK EMRE SARI
Adres : Altıntepsi mh. Mimar Sinan cd. No:3A Bayrampaşa/İSTANBUL
Telefon:  0212 544 65 59
Faks:     0212 501 19 81
email   : info@kuafortoptan.com
MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.kuafortoptan.com alışveriş sitesine üye olan kişi. 
Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır. 
MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır
MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise,teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden www.kuafortoptan.com sorumlu tutulamaz.

4.4 - kuafortoptan.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının kuaforurunu.com'a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, kuafortoptan.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6-Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini kuaforurunu.com'a ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde kuaforurunu'ne gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7-kuafortoptan mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 iş  günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için kuafortoptan'a gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri kuaforurunu.com tarafından karşılanacaktır.

4.9- İşbu sözleşme,ALICI tarafından imzalanıp kuafortoptan'a faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.
MADDE 5 - CAYMA HAKKI

     ALICI,sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde kuaforurunu'e faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün kuafortoptan'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü kuaför malzemesi ve sarf malzemeleri(boya ,ağda ürünleri ,oksidan) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
Ayrıca,tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 15 iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile kuafortoptan'ın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.